HAKKIMIZDA

MAY YAPI TASARIM olarak markalaşan firmamız, bir tasarım ve aynı zamanda kontrollük, müşavirlik ve mühendislik hizmetleri sunan ve 2014 yılında Anonim Şirket olarak kurulmuş bir mimarlık ofisidir. Mimari-İç mimari proje ve uygulamalar ile çalışma hayatına başlayan firmamız halen bünyesindeki tasarım grubuyla ulusal ve uluslararası projelere imza atmaktadır.

Mimar, iç mimar ekibimizin yanı sıra tüm mühendislik disiplinlerinde konusunda deneyimli çalışma arkadaşlarımızın bir araya gelmesi ile oluşan ekibimiz, tasarım, planlama, içeriğinden mimari proje, konsept proje ve uygulama projeleri ölçeğine kadar, tüm tasarımların gerekli olan teknik şartname ve ihale dosyasını, 3D render, maket ve animasyon görselleriyle hazırlamaktadır. Kadromuzdaki nitelikli mühendislik ekipleriyle faaliyetlerine önce Proje Yönetimi akabinde mühendislik hizmetlerini sağlıklı olarak vermeye başlamasıyla beraber işi doğru olarak disipline edip kontrollük ve müşavirlik çatısı altında bu güne kadar birçok kamu ve özel kurum ile kuruluşlara profesyonel çözüm ortağı desteği sağlamıştır.

Bu çerçevede müşavirlik başta olmak üzere kontrollük, ve mühendislik hizmetleri konusundaki deneyimli ekibimiz; farklı kapsam ve içerikte binalar ile özellikli teknik kompleks yapılarda yine bunların tüm mekanlarında tasarım boyutuyla ilgili imalat kalemlerini işveren talepleri doğrultusunda hazırlayan veya hazırlatılacak olan projeleri, yine bu kapsamda oluşturan teknik şartname, keşif, analiz, bütçe raporlamaların yer alacağı ihale dosyalarını, uygulama aşamasında hak edişleri, çalışma ve iş programları ile de yapılan tüm imalat sürecinin takibini günlük, haftalık, aylık raporlamalar, bütçe ve ilerleme performanslarının değerlemesini düzenli yaparak işin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

HİZMETLER

TASARIM

Tasarım prosesi, projenin doğasını ve kapsamını belirleyerek hem fonksiyonel hem estetik olarak doğru bir şekilde sonuca giden en önemli adımdır. Eğer bu aşama düzgün bir şekilde gerçekleştirilmediyse, projenin ihtiyaçlarını karşılama ihtimali düşük olacaktır. Başlangıç aşamasında işin çerçevesini iyi anlamak, gerektiği şekilde tanımlayabilmek ve yine gerekli kontrolleri yaparak projeye katma değer kazandırmak çok önemlidir. Bu aşamada proje tasarımının gerçekçi ve doğru olarak başarıya ulaşması açısından herhangi bir eksiklik ve olumsuzluk hemen belirlenmeli ve mutlaka düzeltilmelidir.

UYGULAMA

Uygulama aşaması proje yönetim planında belirlenmiş olan proje gereksinimlerini imalat kalemleri başlığı altında karşılamaya yönelik proseslerden oluşur. Uygulama aşaması insanları ve kaynakları eşgüdümleme, aynı zamanda aktivitelerinin proje yönetim planına uygun şekle getirme çabalarını içerir. Ürünler ve tüm uygulamalar proje yönetim planına göre gerçekleştirilmiş proseslerin birer çıktıları olarak oluşurlar. Fen, teknik ve estetik kavramlar çerçevesinde yapılacak doğru uygulamalar hem nihai kullanıcının hem de kaynakların doğru kullanılması açısından son derece önemlidir.

PROJE YÖNETİMİ

Proje yönetimi, belirli bir projenin hedef ve amaçlarına ulaşıp bitirilmesi için kaynakların planlanması, organize edilmesi, tedarik edilmesi ve yönetilmesi disiplinidir. Projeler belirli özgün hedef ve amaçlara ulaşmak amaçlı uygulanır, genellikle faydalı bir değişim getirmek ya da değer katmak içindir. Projelerin esneklik payı ile birlikte belirli başlangıç ve bitiş tarihi vardır. Projelerin geçici olması; onları kalıcı, sürekli tekrarlanan, üretim ve servis amaçlı her zamanki işletme operasyonlarından farklı yapar. Pratikte, bu iki tür sistemin yönetimi oldukça farklıdır ve farklı teknik becerilere sahip ekipler tarafından sürdürülmelidir.

M. ERKAN KAÇAR

ÖĞRENCİLİK YILLARINDA BEHRUZ ÇİNİCİ,UMUR ERKMAN, LEVENT TİMURHAN GİBİ ÖNDE GELEN MİMARLARLA ÇALIŞARAK EDİNDİĞİ BAKIŞ AÇISI VE MESLEKİ DENEYİMLE 1988 YILINDA MİMARLIĞA ADIM ATTI. İÇ MİMARİ PROJELER, DEKORASYON, UYGULAMA VE TASARIM BOYUTUYLA DA MİMARLIĞIN TÜM DİSİPLİNLERİNDE HEM KENDİNE AİT HEM DE ÇAMSAN, TEPE GRUBU GİBİ KURUMSAL ŞİRKETLERDE PROJE YÖNETİCİLİĞİ VE KOORDİNATÖRLÜK YAPTI. HALEN “MAY YAPI TASARIM” EKİBİNİN BAŞINDA ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR

OGAN TOPLU

AMERİKA’DA MİMARLIK EĞİTİMİ ALDIKTAN SONRA TÜRKİYE’DE RESTORASYON,RESTİTÜSYON ve RENOVASYON İŞLERİNDE ÇALIŞTI.KAMUYA YÖNELİK PROJELERİN TÜM SAFHALARINDA YER ALDI.ÖZEL MİMARİ,İÇ DEKORASYON,CEPHE TASARIMI ve UYGULAMALARI ÇALIŞMALARINDA BULUNDU. HALEN “MAY YAPI TASARIM” EKİBİNİN İÇİNDE ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR.


ANIL ZEYREK

CANKAYA UNİVERSİTESİ İÇ MİMARLİK BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUKTAN SONRA MESLEKİ ANLAMDA FARKLİ PROJELERDE YER ALDI VE TASARIM, DETAY KONUSUNDA KENDİNİ GELİSTİRDİ BU ANLAMDA CALİSMALARİNİ SURDURUP HAYATA GECİRDİGİ FARKLI FİKİRLERİ VARDIR. AYNİ ZAMANDA CİZİM VE GORSELLESTİRME KONUSUNDA BASARILI OLMASİ TASARIMINI GELİSTİRMESİNE FAYDA SAGLADI SUANDA MAYYAPİ TASARİM BUNYESİNDE CALISMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR

MUSTAFA SEYİT TOPRAK

ŞANTİYE DENEYİMLERİNE OKUL YILLARINDA AİLE ŞİRKETİNİN TAAHHÜDÜNDEKİ PROJELER İLE BAŞLAMIŞ, İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ LİSANS EĞİTİMİNİN ARDINDAN GEOTEKNİK ALANINDA YÜKSEK LİSANS YAPARAK EĞİTİM KARİYERİNİ TAMAMLAMIŞTIR. MESLEKİ HAYATINA, ÇEŞİTLİ KURUMSAL FİRMALARDA PROJE KOORDİNATÖRLÜKLERİ İLE DEVAM ETMİŞ, TÜRK KIZILAYI YAPI TEKNİK HİZMETLER BİRİMİNDE ÜST DÜZEY YÖNETİCİLİK YAPARAK KAMU İHALE KANUNU VE İNŞAAT MEVZUATLARINDA UZMANLIK ELDE ETMİŞTİR. HALEN “MAY YAPI TASARIM” EKİBİNDE ÇÖZÜM ORTAĞI OLARAK ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR.

MELTEM OKUR

ODTU MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK BÖLÜMÜNDEN 1991 YILINDA MEZUN OLDUKTAN SONRA, 1996 YILINDA ODTÜ RESTORASYON ANA BİLİM DALINDA YÜKSEK LİSANS PROGRAMINI TAMAMLADI. 1996-1998 YILLARINDA MESA MESKEN ŞİRKETİNDE TBMM SALONU YENİLEME İŞİNDE ÇALIŞTI. 1998-2017 YILLARI ARASINDA TEPE MOBİLYA ŞİRKETİNDE PROJELİ İŞLER VE TEPE HOME MAĞAZA VE BAYİLİKLER BÖLÜMLERİNDE YÖNETİCİ MİMAR OLARAK GÖREV ALDI. 2017 YILINDAN İTİBAREN DE MAY YAPI TASARIM FİRMASI İLE BİRLİKTELİK YAPMAKTADIR..